Dodavatelé a my

Pevně věříme, že dětem kvalita prospěje mnohem více než kvantita.

Všechno to začalo s Moulin Roty, to byla pro nás láska na první pohled :-)

MOULIN ROTY - made in France

Byla nebyla, kdysi dávno, vesnice Moulin Roty... V roce 1972 se skupina přátel vydala hledat společný projekt, který nebude jen prací, ale také určitým stylem života. Tato skupina se rozhodla koupit starý mlýn, který kousek po kousku zrekonstruovali tak, aby jejich rodiny tam mohli společně bydlet a žít. Začali sítotiskem a drobnými řemeslnými pracemi (lampy, šperky, ozdobné předměty..) Když se v roce 1975 ke skupině přidala Francoise Blindermann a společně s dcerou pomohla vytvořit kolekci Jolis, která měla obrovský úspěch. Zároveň v tomto roce zahájili výrobu dvou hraček: dřevěného autíčka s houbičkou a panenky z tkaniny. Tyto dvě hračky změnily směr Moulin Roty a díky jejich úspěchu umožnily vstup na dětský trh. V roce 1977 se k sortimentu připojují houpací koně a o rok později mnoho dekorativních výrobků pro dětské pokoje. V tomto roce přišel i první medvěd. V roce 1980 se Moulin Roty stává družstvem a jejím do dnes. Umožňuje zachovat základní hodnoty značky: solidarita, sdílení a respekt. O osm let později přišel požár a všechno zničil. Družstvo se přesunulo o 15km dále a rozhodlo se začít o nuly. Nový začátek klade důraz na design a prodej. Společnost si udržuje status družstva, ale v 1991 se stává akciovou společností. Do hry vstupuje maďarský přítel Arpad Kovacs, který spolupracuje s Moulin Roty a dává práci 150 rodinám. On vytváří velkou většinu her a dřevěných hraček. Dřevo a proutí je jeho specializace a má jedinečné know-how, které ve Francii bylo již dávno zapomenuto. Tento rok se nesl v duchu: včerejší hračky pro dnešní děti. Cílem bylo propojení s minulostí a spojení rodičů a prarodičů s jejich dětmi. Hračky inspirované minulostí jsou aktualizovány na dnešní vkus..... pak přišla první pobočka ve velké Británii (2000) a za nedlouho 30. narozeniny.

Dnes: Moulin Roty slaví 40 let a jejich produkty jsou zároveň symbolem měkkosti, naplněných snů a příběhů. Přejeme tomuto fascinujícímu podniku dlouhou životnost a zároveň přejeme našim českým dětem mít možnost vyrůstat po boku této skvělé firmy Moulin Roty :-)

http://www.sebra.dk/flashcatalogues/products/catalog.html

http://www.sebra.dk/flashcatalogues/products/products.html

SEBRA - made in Denmark

Sebra to je dánský design, který vznikl v roce 2004 v momentě, kdy Mia, která společnost založila, nenašla na trhu po narození svého syna, nic co by odpovídalo jejím představám o kvalitě a designu.

Interiér pro děti je v souladu s moderním designem a inovativními barvami, které doplňují výrobky založené na tradici - řemeslech jako je háčkování a pletení. Většina výrobků jsou ruční práce s využitím přírodních materiálů - dřevo, vlna a bavlna.

Sebra nabízí perfektní kousky nábytku do dětského pokoje včetně mnoha doplňků a hraček. Dnešní tým je složen z 20 lidí a 37 dětí.

http://www.green-lullaby.com/products.html

Green Lullaby - made in France

Green Lullaby je inovativní nábytek vyrobený výhradně z kartonu, které poskytuje příjemné, moderní a bezpečné prostředí pro děti a je zároveň šetrné k přírodě. 

http://www.pirouettecacahouete.com/

Pirouette Cacahouete - made in France

Společnost Pirouette Cacahouete podporuje svojí tvorbou především povědomí a vzdělávání dětí hravým přístupem. Výrobky vyrábí z recyklovatelných materiálů, především z kartonu a dřeva.

http://weegallery.com/

http://weegallery.blogspot.cz/

Wee Gallery - made in USA

http://www.bombol.it/video/

Bombol - design by Italy

dětské lehátko, houpací křesílko - bezpečnost, pohodlí a design v dokonalé symbióze 

Zpět do obchodu